Je možné vyčistit oceány od plastů?

My se o to chceme pokusit!

Pomůžete nákupem produktů Linie >>N<< v Evropě vyčistit moře v Indonésii od plastového odpadu? My to děláme!

Znečištění moří a oceánů plasty je jeden z největších environmentálních problémů dnešního světa. Každý rok tuny odpadu končí na dně moří a oceánů. V současnosti se na mořském dně na 1 kilometru čtverečním nachází přibližně 18 tisíc kusů plastu různých velikostí.

Je nejvyšší čas s tím něco dělat!

My v DR.BELTER jsme si stanovili cíl uplatnit princip udržitelnosti do posledního detailu - obaly a recyklace je stejně důležitá jako přírodní složky naší kosmetiky.

Většina obalů Linie >>N<< je složena ze 100% PCR Post-Consumer Recyclate, tedy recyklovaných materiálů. A při výběru materiálu jednotlivých částí obalu zvažujeme míru jejich recyklovatelnosti. To znamená všude tam, kde je to možné, používáme obaly, které splňují nejvyšší kvóty pro recyklaci, aby neskončily v moři. 

OWP – OCEAN WASTE PLASTIC

Pomůžete nákupem kosmetiky zbavit moře v Indonésii plastů? ANO, pomůžete!

Obaly Linie >>N<< nesou pečeť OWP* – OCEAN WASTE PLASTIC. Za každý obal, který je v linii >>N<< použitý, je vytaženo stejné množství plastového odpadu z moří a oceánu v Indonésii a je tam taky recyklováno. Vytažený plast je nejprve roztříděn, následně očištěn a nakonec přeměněn na granulát, který se pak dále zpracovává.

PROTO zodpovědné chování v průběhu celého hospodářského cyklu má pozitivní dopad na vzdálená moře. Je to cena, kterou my rádi zaplatíme!

*OWP - Označení pro odpadní plast, který je sebrán z oceánů, moří, řek a pobřeží. Po úpravě jej lze opakovaně použít k výrobě plastových obalů.