Pečujete správně o kosmetitku?

Jak správně skladovat kosmetiku?

Horké dny začaly, co to ale znamená pro pleťovou kosmetiku? Kosmetické přípravky skladujte v přítmí, suchu a v místnosti se stálou teplotou. A hlídejte si jejich expiraci! 

Krémy se nepůjčují!

Kvalitu kosmetických produktů ovlivňuje mnoho faktorů – světlo, vzduch, teplota. Obecně kosmetika je citlivá na vysokou koncentraci vlhkosti, protože to je ideální prostředí pro bakterie. Krémy, masky, séra a ostatní kosmetiku, která  je balená v kelímcích, nabírejte vždy čistou špachltičkou. Špachtlička se snadno umyje a usuší, jednoduše ji udržíte čistou. Omezíte tím přenášení bakterií a mikrobů z prstů. Kelímky důkladně zašroubujte, nenechávejte je otevřené, aby nedocházelo ke kontaminaci a oxidaci. A krémy se opravdu nepůjčují!

Pokud víte, že přípravky budete nanášet prstem, vyberte si produkt v lahvičce s dávkovačem.

Dávejte si pozor na přímé sluneční záření a na kolísání teplot. Kritické pro krémy jsou velké teplotní změny. Mráz nebo naopak vysoké letní teploty nedělají krémům dobře. Ani těm opalovacím. Takže skladování kosmetiky v ledničce je mýtus. Lepší je skladovat v místnosti, kde se teplota moc nemění. A pokud cestujete letadlem někam za sluncem a máte kosmetiku v kufru, který je v úložném prostoru, tak doporučujeme vozit s sebou menší kosmetické balení a kosmetiku na dovolené nejlépe spotřebovat. 

Věřte svým smyslům

Zrak, čich i hmat nám pomohou odhalit, že se s krémem nebo pleťovou vodou něco děje. Změní-li se barva, konzistence či vůně, přípravek musíte vyhodit. Jinak Vám hrozí riziko alergické reakce.

Trvanlivost kosmetických přípravků

Jak dlouho Vám přípravek vydrží zjistíte na obalu. Na něm najdete symbol otevřeného kelímku a v něm je uvedeno číslo. To znázorňuje počet měsíců, do kdy by se měl produkt po otevření spotřebovat. Většina spotřebitelských balení je v menším množství, takže kosmetiku spotřebujete včas. Na velkém balení v tomto případě neušetříte, naopak možná Vás spíš naštve, když budete muset přípravek vyhodit nespotřebovaný.

Většinu kosmetiky DR.BELTER najdete v malém cestovním balení jako TESTER.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení