Jarní sluníčko a pigment

Prevence pigmentových skvrn - boj proti hyperpigmentaci 

Termíny jako pigmentové skvrnyhyperpigmentacestařecké skvrny zná asi každý. Víte ale, co je jejich příčinou? A jak s nimi bojovat a hlavně čím? Tmavé skvrny patří mezi nejčastější problémy, které ženy kromě vrásek od určitého věku řeší. Pigmentové skvrny se projevují především na obličeji, dekoltu a hřbetech rukou. 

Proč vznikají pigmentové skvrny?

Slunce, stárnutí pleti a genetika patří mezi hlavní faktory, které mají vliv na pigmentaci pokožky. Tyto faktory ovlivňují narušení tvorby melaninu a mechanismu, který ho distribuuje do pokožky. Melanin, pigment, který je odpovědný za barvu pokožky, se v důsledku nerovnoměrného rozložení hromadí na horní vrstvě kůže  (epidermis). Výsledkem je nejednotná pigmentace pleti a tvorba nelichotivýchtmavých pigmentových skvrn.

Nejčastější příčiny tvorby pigmetových skvrn je stárnutí pokožky, hormonální změny a stopy po akné.

Slunce léčivé i ničivé

Slunce je hlavní příčinou vzniku i zhoršení tmavých skvrn. Pokud trpíte na pigmentové skvrny a chcete působit preventivně před tvorbou nových a snížit tmavnutí stávajících, používejte každé ráno pleťový krém s UV ochranou. Nedůležitější je, si osvojit správnou každodenní rutinní péči o pokožku. Ideální je používat přípravky s ochranou před UVA a UVB s nejvyšším faktorem, a to nejen pokud plánujete pobyt na sluníčku.

DR.BELTER® nabízí velkou škálu pleťových krémů a elixírů SPF 15 a SPF 30. Stačí si jen vybrat:

Lumination Secret Elixír SPF 15 

Lumination Secret Krém SPF 30 

Hydra Dayshield SPF 30

Sun Face elixír SPF 30

Multibenefit kryci balzám SPF 15

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení