Novodobý problém MASKNÉ

V době koronaviru se už rouška stala téměř běžnou součástí našeho outfitu. Jenže s rouškou přišla i další nepříjemná novinka – MASKNÉ!

Maskné je překlad anglického slova „mascne“, což je taková slovní hříčka ze slov „mask“ – rouška a „acne“ – akné. Je to tedy vyrážka způsobená nošením roušky. Objevuje se hlavně v místech, která jsou pod rouškou schovaná nebo na která rouška na obličeji těsně přiléhá. Což jsou lícní kosti, brada, místa kolem úst a na tvářích a také pod očima.

Proč vzniká MASKNÉ?

V zásadě jde o mechanické akné. Příčiny tohoto typu akné jsou dvě:Jak na maskne

  1. Konstantní dráždění kůže, kvůli kterému dochází k narušení její ochranné bariéry.
  2. Vlhkost, jež se během dlouhodobého nošení pod rouškou tvoří.

„Pod rouškou se udržuje zvýšená vlhkost, což v kombinaci s teplem neblaze přispívá k množení bakterií, které potom způsobují zánětlivé reakce kůže,“ říká Sonia Belter-Helal, bioložka a ředitelka DR.BELTER® COSMETIC. Tím vznikají nevzhledné pupínky.

Maskné ale nejsou jen pupínky nebo vyrážka. „Maskné vzniká i třením látky roušky o pokožku, kterou dráždí a způsobuje i další onemocnění, jako jsou kontaktní dermatitida, seboroická dermatitida nebo kopřivka,“ dodává Sonia Belter-Helal. Paradoxně se zároveň zvyšuje tzv. transepidermální ztráta vlhkosti (TEWL = transepidermal water loss), čímž se pleť vysušuje. 

Jak se zbavit MASKNÉ?

Každodenní péče o pleť je v současné době důležitější, než kdy byla. Pokud Vám to čas a možnosti dovolí, očistěte pleť pokaždé, když roušku odložíte. Po příchodu domů pleť krátce očistěte, tonizujte a následně naneste péči. Antibakteriální tonikum se hodí na místa, kde se již vytvořil zánět. Dále můžete použít speciální a intenzivní produkty pro lokální aplikaci na problematická místa. Vaše kosmetička Vám jistě ráda poradí i po telefonu.

Doporučujeme tzv. „mozaikovou techniku“, při které se ošetří jednotlivé oblasti obličeje speciálními produkty podle toho, jaký je na nich problém. To při maskné může vypadat následovně: na tváře, nos a bradu nanesete antibakteriální péče proti nečistotám. Na čelo, kontury očí a krk nanesete anti-aging péči. V zásadě dávejte ale pozor, abyste pokožku zbytečně dále nedráždily. Samozřejmostí je časté vyměňování povlaku polštáře a ručníků.

Pro každodenní péči doporučujeme:

Přípravky kosmetiky DR. BELTER® prokazatelně účinkují a jsou pro vhodné denní použití:

Přípravky z linie »A« 

  • Čisticí gel (517) a pleťová voda (518) – antibakteriální, nevysušuje pokožku
  • Krém (519) – nanést na místa, kde bývá rouška
  • Clarity Concentrate (527) – intenzivní lokální terapie proti puchýřkům a pupínkům
  • Clarity Duo (526) koncentrát a korektor 2-in-1 (na doma i do kabelky)
  • Make-up – kryje a zároveň i hojí
  • Maska (523) – intenzivní minerální maska, která zaschne na obličeji – lze použít i přes noc  

Z linie »BioClassica«

Linie »intensa-med®«

Linie »sensi-bel«

Tip DR. BELTER®

Z linie »sensi-bel« kompaktní krém na kuperózu (359) použít jako lokální zklidňující masku 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení