Katalog 2020 ke stažení

Katalog ke stažení zde

Napište nám

Soutěž
Správná péče o oči dokáže zastavit čas


Prevence je základ

Přibývající roky nevymažeme, byť bychom se snažily sebevíc. Účinné rady v tom správném věku mají ale velký potenciál dát nám před nimi alespoň navenek velký náskok. Námaha, kterou musíme vynaložit do zakrývání vrásek, ať už se objevují v očním okolí či jinde, je totiž mnohem větší než úsilí vložené do správné, cílené a včasné péče.
 
V našem vzhledu hrají samozřejmou roli dědičné vlastnosti, které neovlivníme sebevětší snahou. Životní styl a návyky nám nicméně mohou napomoci dát genetice prostor projevit se mnohem dříve, než je nutné. Na celém organismu člověka zanechávají stopy:

1.    kouření
2.    pití velkého množství alkoholu
3.    nadměrné slunění, nedostatečný pitný režim
4.    časté ponocování
5.    trávení velkého množství času před monitorem či obrazovkou


Pokožka v okolí očí je ovšem k těmto vlivům ze své podstaty náchylnější – vnější vrstva kůže (epidermis) je zde totiž přibližně desetkrát tenčí a až pětkrát více pórovitá než na zbytku těla, a tudíž mnohem citlivější a náchylnější na všechny vnější vlivy.
 
Běžnou hranicí, která je odborníky na problematiku a kosmetickými společnostmi udávána jako ta, kdy bychom měly začít věnovat pozornost prevenci, je 25 let. Je to ale právě genetika a náš životní styl, co odpověď na otázku „kdy“ značně individualizuje. Speciální péči o oční okolí mohou některé z nás věnovat čas klidně už mnohem dříve. Stačí si vybrat přípravky s vhodnými ingrediencemi a zaměřením. Na trhu jsou k dispozici nejen krémy, ale i produkty vzájemně se doplňující a vytvářející celé kosmetické řady zaměřené výhradně na péči o oční okolí.

Vybírejte podle složení


Přípravky na pleť kolem očí nejsou tolik segmentované podle jednotlivých typů pokožky, jak je tomu u ostatních pleťových produktů. Při výběru je tedy zásadní dávat pozor na jejich složení a konzistenci. Ty prozradí, zda je péče určená pro běžné používání, nebo cílí na specifické problémy. Například pro vyzrálejší věk a tedy hlubší vrásky je určena specifická liftingová a hluboce působící péče založená většinou na kalciu nebo kolagenu. Vzhledem k povaze těchto ingrediencí by bylo předběžné používání takových přípravků kontraproduktivní, jelikož by jemné oční partie byly spíše zatěžovány.

Majitelky citlivé pokožky nebo citlivých očí, náchylných na některé ingredience, a nositelky kontaktních čoček zase ocení pleťové vody na odlíčení očního make-upu, které nejsou založené na olejové bázi. Ta často ulpívá na řasách a vytváří na nich jemný závoj. Jejich složení by mělo také být co nejjednodušší tak, aby se předešlo možnosti vzniku alergické reakce na některou ze složek. Takovou je například Pleťová voda na odlíčení očního make-upu od firmy Belter, která nedráždí pokožku a neobsahuje tuk. Základní složkou je zde alantoin, známý pro své regenerační účinky a hypoalergenní vlastnosti. Navíc podporuje buněčnou obnovu a hladkost pokožky.

Extrakty přírodních látek, jako jsou karotka a paprika, mandle, granátové jablko nebo pšeničné klíčky jsou základními ingrediencemi používanými při léčbě popraskané pokožky, namáhané slunečním zářením nebo větrem. Jejich účinky jsou viditelné také při léčbě atopických ekzémů. Najít je můžeme například v Balzámu na oči Nutritive Dr. Belter, který neobsahuje konzervanty ani vodu. Proto je vhodný i v období zimy a jako ochrana před extrémním počasím na horách.


Věnujte si čas


Jelikož na pokožku můžeme působit nejen chemicky, ale i mechanicky, měl by být výběr vhodného výrobku provázen i jeho správnou aplikací. Snažte se proto o co nejjemnější a nejšetrnější zacházení jak při odličování, tak při následném nanášení dalších pečujících přípravků. Doporučuje se tampon s očním odličovačem několik sekund podržet na řasách, aby se make-up rozpustil, a až poté se ho jemným tahem k vnitřnímu koutku očí zbavit. Oční krémy, séra či gely nanášejte krouživými pohyby nebo jemným poklepem prsteníčků, na nichž je nejtenčí a tudíž nejcitlivější kůže. Poklepávání by mělo simulovat jemnou masáž a probíhat opět od vnějšího koutku k vnitřnímu tak, abyste nenapomáhaly tvorbě vrásek.
 
Svěřte se do péče odborníka


Zatímco základní denní péči zvládneme jen při troše vůle samy, chceme-li naší pleti dopřát opravdu exkluzivní zacházení a navíc si u toho moci odpočinout, není nic jednoduššího než navštívit kosmetický salon.

Dá se říct, že kosmetičky fungují jako mezikrok mezi svépomocí a ryze lékařskou péčí – jsou tedy tím článkem, který nám má zhmotňovat možnost relaxovat, dopřát si péči šitou na míru našim potřebám, získat rady a tipy o nejnovějších produktech či o tom, co pro sebe můžeme napříště dělat lépe. Kombinace několika fází výživné péče, jejíž účinky jsou velmi často podpořeny masáží obličeje, dekoltu a ramen, uklidňujícího prostředí a hudby a prostého faktu, že si při tom všem můžeme navíc dovolit úplně „vypnout“, je nejen pro naši vnější schránku, ale i pro psychiku nenahraditelná.

Jelikož právě kosmetička dokáže nejlépe zvážit, jaké produkty jsou právě pro naši pleť tou nejvhodnější variantou, není minimální věková hranice pro návštěvu salonu stanovena. Postarat se zde mohou o problémy zralé pleti, zajistí ale i prevenci pro pleť mladou či stárnoucí. Ať už sami, nebo ve spolupráci s dalšími odborníky, jsou ale schopni řešit i problémy spojené s problematickou či aknózní pletí nebo zprostředkovat prevenci a částěčně i léčbu pro ekzematiky.

Tím, co kosmetické salóny definuje zejména, je tedy hlavně spojení relaxace a odborné péče. A jelikož pokožka je odrazem celkového stavu našeho organismu, míry stresu a nahromaděných škodlivých látek v těle, můžeme zde pro sebe udělat to nejlepší v obou těchto oblastech. Najít právě svůj salón a vyzkoušet péči profesionálů na vlastní kůži můžete na stránkách https://www.belter.cz/kosmeticke-salony-pece-o-plet.


Kontakt

DR. BELTER Cosmetic ČR

Vychodilova 12c, 616 00 Brno
mobil +420 723 241 044
info@belter.cz
www.belter.cz

Jsme na Facebooku

www.facebook.com/drbelter/

Dr.Belter profesionální přírodní kosmetika Webdesign IDENTA DESIGN, Tvorba eshopu - Sunlight