Katalog 2020 ke stažení

Katalog ke stažení zde

Napište nám

Soutěž
Dostaňte pleť ze zimního spánku: 

Dostaňte pleť ze zimního spánku: Pomůže detoxikace a zkušená kosmetička

Mrazivé venkovní počasí nebo naopak suché, přetopené místnosti a také přechody mezi nimi, to vše se za poslední měsíce podepsalo na stavu naší pleti. S příchodem jara je tak načase probrat se ze zimního spánku. Zbavit se starých, odumřelých buněk a vyloupnout se do nové krásy. Jak vyzrát na přechody mezi ročními obdobími? Pomůžou kosmetické přípravky s detoxikačním účinkem a zkušená kosmetička, která s nimi umí pracovat. Poradíme vám, jak vybrat obojí. 

Se změnami ročních období se zásadně proměňuje složení kosmetiky, kterou používáme. Zatímco v zimě jsou nezbytné hutné, spíše mastnější krémy a především vitamínové a ochranné přípravky proti mrazu, s jarem přicházejí na řadu lehké gelokrémy a důkladná hydratace. Co naopak neměníme, jsou základní kroky péče o pleť - čištění, tonizace a výživa. 

 

Čistit pleť neznamená ji jen odlíčit 

„Nejdůležitější je pleť čistit, pravidelně ráno i večer,“ zdůrazňuje základ péče zejména o povrch obličeje a dekoltu odborná kosmetička Veronika Hanáčková, která pracuje s profesionální přírodní kosmetikou Dr. Belter. „V období jarní detoxikace je důležité ale přidat i něco navíc.“ Tím může být krátkodobě aplikovaná pleťová maska Purifying Mask z linie Intensa s výrazným čistícím účinkem: „To je maska, která se na pleti nechává působit pouze čtyři minuty a krásně čistí pleť do hloubky. Odstraňuje odumřelé kožní buňky, naváže nečistoty a částečky prachu, zbavuje kůži toxinů, stahuje póry, ale současně obsahuje i látky na zklidnění pleti často podrážděné právě zimním počasím.“ Výhodou této masky je, že kombinuje čištění pleti – hloubkové i povrchové – s regenerací a výživou. Obsahuje přírodní jíly jako kaolin, který rychle zasychá a působením enzymů čistí póry. A pak nastupují zklidňující látky jako bisabolol a alantoin. „Odlíčení, peeling a maska v jednom,“ shrnuje zkušená odbornice. 

 

Ráno není večer 

Rychločistící masku můžeme použít jak ráno, tak večer. Jinak se ale péče v různou denní dobu liší. Zatímco po probuzení není pleť znečištěná a potřebuje jen nastartovat odstraněním nočního krému a kožního mazu pomocí pleťové vody, a následnou aplikací masky, hydratačního gelu – na jaře ideálně jeho antiageingové varianty – a krému, večerní péči je nutné začít samostatným odlíčením třeba pomocí čistící pěny Daydream Cleansing Foam. „Poté doporučuji pomerančovou pleťovou vodu Lotion Orange, která krásně osvěžuje a rychle vyrovnává pH kůže,“ pokračuje v tipech na jarní detoxikaci Veronika Hanáčková a dodává, že dalším krokem je peeling na odstranění odumřelých kožních buněk, maska, hydratační gel a noční krém, nejlépe vždy ze stejné produktové řady. 

 

Jednodenní půst nestačí 

Detoxikační účinek kosmetiky není jednorázový. U péče o pleť je důležité dlouhodobější dodržování zásad a využívání speciálních produktů po určité období. „Pro pleť žádný půst neplatí. Pokud se zaměřujeme na odstranění suché, olupující se pokožky, musíme se zároveň věnovat i správnému navazování jednotlivých přípravků k její obnově,“ vysvětluje Hanáčková. „V tom mi kosmetika Dr. Belter usnadňuje práci. Zakládá se totiž na velmi jednoduchém složení přírodních látek a jedenáct produktových linií mohu u svých klientek kombinovat bez obav z nežádoucích kožních reakcí.“ Dobrá kosmetička by ale měla dokázat poradit i v případě používání kombinací značek nebo přechodu z jednoho typu výrobků na druhý. 

 

Dobrá rada se neobejde bez důkladné anamnéz

Možnost kombinovat více značek je vždy závislá na jejich složení. Podle masťových základů a obsažených účinných látek musí být kosmetička schopná určit, zda nebude výrobek klientkám způsobovat problémy. „K tomu ale potřebuji podrobit pleť důkladné anamnéze,“ zdůrazňuje Hanáčková. „Zjišťuji nejen typ pleti, jestli je suchá, mastná, smíšená, ale zaměřuji se i na popraskané cévky, pigmentové névy nebo jiné anomálie. Sleduji, jak je pokožka citlivá, vyhodnotím její elasticitu a zajímá mě prokrvenost kůže, produkce mazových žláz nebo ochlupení. Kromě toho se ale klientek ptám i na léky, které užívají, stravu, životní styl i dosud používané přípravky a způsob péče. Ze získaných poznatků diagnostikuji daný typ pleti a doporučím vhodné řešení,“ popisuje odbornice správný postup kosmetiček.

K tomu je však nezbytné odborné vzdělání a dobrá znalost přípravků, se kterými se pracuje. Nejlepší je dát na doporučení někoho známého, tím poznáte, že má kosmetička dobré výsledky. Důležité je také, jak na vás zapůsobí samotné prostředí kosmetického salónu a konkrétní osoba: „Často je to až psychologie přístupu ke klientkám, zkoušíme vzorky přípravků, zda jim pocitově vyhovují, voní i sedí cenově.“ 

 

Zdravou pletí obličeje to nekončí 

Určená diagnóza pleti není definitivní, musí reagovat i na změny v životě klientky. „V období hormonálních výkyvů, se mi například osvědčilo navrhnout kosmetické ošetření co nejjednodušší a zbytečně pleť nepředávkovat účinnými látkami,“ doplňuje Hanáčková. Stejně důležité je podle ní při změnách počasí zvládnout hlavně základ – odstranit suchou, olupující se kůži: „Cílem je zdravá, na dotek hebká a pružná pleť bez nečistot. A k ní vede jednoduchá cesta přes peeling, masku a hydrataci.“ 

Pro ty z vás, které čekaly až na první jarní paprsky, aby se zbavily staré kůže, malá rada na závěr. Péče po zimě se netýká jen obličeje. Doporučení kosmetičky společně s ověřenou řadou produktů, nejlépe tou pro citlivou pleť, využijete na celé tělo. A to už stojí za to, najít si tu správnou odbornici.

Kontakt

DR. BELTER Cosmetic ČR

Vychodilova 12c, 616 00 Brno
mobil +420 723 241 044
info@belter.cz
www.belter.cz

Jsme na Facebooku

www.facebook.com/drbelter/

Dr.Belter profesionální přírodní kosmetika Webdesign IDENTA DESIGN, Tvorba eshopu - Sunlight